nuotrauka

Paroda bus eksponuojama nuo 2016 m. gruodžio 4 d. iki 2017 m. sausio 16 d.Leliūnų seniūnijos salėje

Laiko tėkmė nenumaldomai mus artina prie didžiausios ir gražiausios metų šventės Šv.Kalėdų. Kristaus gimimo belaukiant ir jam ruošiantis, matyt, turėtume gerai pasvarstyti, kokios vertybės yra svarbiausios kiekvieno mūsų gyvenime. Tam ir skirtas adventas, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, jog žmogaus egzistencijoje reikalingas dvasinis augimas. Tai laikas, kai visa žmonija kviečiama atsigręžti į žmogiškąsias vertybes, peržvelgti savo dvasinį gyvenimą, pamatyti ir suprasti šalia esantį, ištiesti pagalbos ranką, pasidalinti su kitais savo laiku, geru žodžiu, viltimi, tikėjimu ir meile.

Antrąjį Advento sekmadienį pakvietėme seniūnijos žmones, pabūti draugėje, kad galėtume kartu pasidžiaugti šiais įspūdingais grafikos darbais, kurių autorė mūsų kraštietė ŽYDRONĖ ŠVILPAITĖ-MAMENIŠKIENĖ. Ši jauna talentinga moteris išaugo darnioje Aldonos ir a.a. Ričardo Švilpų šeimoje. Šeimoje, kurioje buvo darna, supratimas, pagarba ir begalinis darbštumas. Didžiuojasi šeima savo išaugintais vaikais, kurie atrado savo kelius, sukūrė puikias šeimas, yra gerbiami bendruomenės. Tai pavyzdys jaunoms šeimoms, kaip susiklausymas, vienybė ir dvasinės vertybės išugdo tokius dvasingus ir talentingus žmones, kaip Žydronė. Žydronė Švilpaitė Mameniškienė gimė 1975 metais Leliūnų seniūnijoje Labeikių kaime. Šeimoje ji yra mažiausia, o matydama tvirtus ir dvasingus šeimos santykius ir pati sukūrė gražią šeima, kurioje augo dvi puikios dukros. Žydronė nuo vaikystės labai mėgo piešti. Baigė Kauno Taikomosios dailės mokyklą. Keletą metų dirbo V.Valiušio įmonėje dekoruotoja. Jos nuostabūs liaudiški ir etnologinio pobūdžio motyvai papuošė ne vieną molinę puodynę. Vytautas pastebėjo Žydronės talentą, todėl jo paskatinta Žydronė nuo 2012 m. pradėjo dalyvauti kasmetinėse Utenos tautodailininkų parodose su grafikos darbais. NUO 2015 m. Žydronė priklauso tautodailininkų sąjungai „SVIRNAS“

Pirmoji Žydronės darbų paroda už Utenos rajono ribų buvo 2012 m. Raseiniuose Maironio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Vieną paveikslą ji padovanojo Raseinių krašto muziejui. Paveikslų ciklas „Metų laiaki" 2014 m. buvo eksponuojami Vilniuje - Taikomosios dailės muziejuje. 2015 m. Žydronės grafikos darbai dalyvavo Kazio Šimonio vado parodoje Kupiškyje. Tai buvo medinės bažnyčios, pieštos rudu tušu. Aukščiausi Žydronės darbų įvertinimai yra dalyvavimas regioniniuose konkursuose. Atrankose į „AUKSO VAINIKo“ konkursą yra laimėjusi: 2013 m. Visagine - 2 vietą, 2014 m.Ignalinoje - 3 vietą,  2015 m. Ignalinoje -2 vietą, 2016 m. Leliūnuose – 2 vietą. Žydronė paveikslas su Leliūnų bažnyčia 2017 metų sausio mėn. bus eksponuojamas Vilniuje, minint 50-ąsias tautodailės metines.
Rašytojas Tomas Manas, yra sakęs, kad Menas - pats žavingiausias, pats griežčiausias, pats džiugiausias ir geriausias simbolis amžino, nepavaldaus protui žmogaus veržimosi į gėrį, tiesą, tobulybę. Žydronės darbai ir įkūnija tą veržimąsi į gėrį, tiesą ir tobulybę, apie ką ir kalbėjo T. Manas. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad mūsų kraštas išaugino tokią talentingą menininkę.
Stebina Žydronės begalinis kuklumas ir darbštumas, įskiepytas nuo mažų dienų, ir, manau, kad jei šis noras piešti, kurti metai iš metų tik stiprėja, mums reikia paskatinti šią jauną, gražią moterį drąsiau įsilieti į didžiųjų menininkų gretas, nes Leliūnai garsėja ne vienu žymiu žmogumi. Tikiu, kad Žydronė tikrai bus įrašyta į Lietuvos garsių žmonių enciklopedijos puslapį, kuriame ieškosime žymių žmonių, kilusių iš Leliūnų. Dažnai matau, kaip Žydronės lange vėlais vakarais ilgai ilgai šviečia kūrybos žiburėlis ir gimsta nuostabūs nepakartojami paveikslai. Ji dar tokia jauna, dar tiek daug prasmingų ir įdomių darbų ji sukurs ir padovanos mums pasigrožėti, nes gebėjimas kurti - tai didžiausia dovana, kuria gamta apdovanojo žmogų.

Sveikiname Tave Žydrone,dėkojame ir džiaugiamės Tavo talentu. Nuoširdžiai Tau linkime Dievo palaimos, kad niekada nepritrūktum kūrybinės ugnelės ir turėtum laiko įgyvendinti tai, ko sieki ir apie ką svajoji. Didelės Tau sėkmės tiek kūryboje, tiek ir asmeniniame gyvenime. Pripildykime savo sielas ramybės, meilės ir taurių jausmų. Gražaus Jums visiems KALĖDINIO laukimo.

Nuotraukos:


Joomla templates by a4joomla