Pastaruoju metu sparčiai plinta Kalifornijos sliekų auginimas. Sliekų gaminamas kompostas puiki natūrali trąša. Jį naudojant visos naudingosios medžiagos, elementai, vitaminai nebus išmesti į sąvartyną ,o grįš į žemę.
„Tokios organinės, natūralios trąšos tausoja sveikatą. Naudodami biohumusą augalams tręšti, gausime gausesnį ir skanesnį, o svarbiausia sveiką derlių“ –taip sako mums specialistai. Biohumusas taip pat pagerina dirvos cheminę sudėtį, padidina vandens įgėrimą ,kai drėgna ir vandens sulaikymą, kai sausa. Jis taip pat sumažina cheminių trąšų kiekį. Naudojant šias natūralias trąšas galima visiškai atsisakyti cheminių medžiagų arba gerokai jų sumažinti.

Augalai taps sveikesni ir atsparesni ligoms ir kenkėjams. Žūklės mėgėjams sliekai puikus masalas žuvims. Kompostinėje užauginti sliekai puikiai tiks susiruošus į žvejybą. Kompostinės įrengimas nereikalauja didelių sąnaudų. Ją galima pasidaryti patiems arba nusipirkti pagamintą pramoniniu būdu. Kalifornijos sliekai pasirenkami auginti todėl, kad pasižymi labai dideliu vislumu ir ėdrumu. Sliekai minta bioskaidžiomis atliekomis ir perdirba organines virtuvės, sodo bei daržo atliekas. Metų pradžioje parengėme projektėlį apie tai, kad reikalinga būtų įsirengti seniūnijoje, ko pasiekoje nuolatinis trūkumas geros kokybės žemių sodinant gėlynus, auginant gėles. Mūsų projektui pritarė aplinkos apsaugos skyriaus komisija. Vasaros metu turimomis medžiagomis (neturėjome galimybės įsigyti reikalingų medžiagų, kurios buvo numatytos projekte) įrengėme kompostinę pasitelkus įvairių socialinių grupių žmones. Kalifornijos sliekų mums padovanojo ir apie jų auginimą plačiai pasakojo mūsų kraštietis Stasys Voveris.

Nuotraukos:

 12

 

Joomla templates by a4joomla